Kilka słów o powieści “Gdyby miało nie być jutra” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej

Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zatytułowana “Gdyby miało nie być jutra” jest ze wszech miar wyjątkowa (https://www.taniaksiazka.pl/gdyby-mialo-nie-byc-jutra-agnieszka-lingas-loniewska-p-1549456.html). Miłość między głównymi bohaterami tej opowieści, czyli Mileną a Igorem, jest ogromna. Z wiekiem poczucie, że są dla siebie wszystkim, było głębokie i wyjątkowo dojrzałe. Miłość zamknęła ich w szczęśliwym świecie i nie pozwoliła nikomu wejść. Jednak intrygi ich bliskich niszczą to uczucie.

Czego dotyczy książka?

Milena zostawiła Igora i odeszła. Dwadzieścia lat później wraca do rodzinnego Wałbrzycha. Ona jest znaną aktorką, a on biznesmenem z dwoma synami. Jej wizyta w rodzinnym mieście wywołuje emocje, o których być może zapomniała. Tam na miejscu spotyka Igora i oboje czują to samo, wiedząc, że ta miłość wciąż kłuje ich i że nigdy nie mogli o sobie zapomnieć. Czy będą oni w stanie wybaczyć sobie nawzajem i dać drugą szansę po latach wzajemnej niechęci?

Niewątpliwe zalety książki

Niektórzy mogą nie wiedzieć o tej książce i niech tego żałują. Powieść “Gdyby miało nie być jutra” to pozycja, która po raz kolejny potwierdza, że warto sięgnąć po twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Bardzo wciągająca historia, która całkowicie pochłania ludzką uwagę i zarządza emocjami: od złości do uśmiechu.

W jaki sposób jest tutaj prowadzona fabuła?


Akcja jest zabawna, choć nie jest zbyt pospieszna. Aktorkę i biznesmena niewiele łączy, ale pomysł na opowieść jest zaczerpnięty wprost z otaczającej nas rzeczywistości. Dwoje ocalałych: ona wychowała się bez ojca, jej matka alkoholiczka jest rozwódką, on jest samotnym ojcem, którego opuściła żona i który nie prowadzi całkowicie legalnego biznesu. Pomysły na stworzenie takich postaci są świetne. Nie były to postacie zbyt skomplikowane, okazały się to osoby z krwi i kości, które moglibyśmy spotkać na co dzień. Mimo sławy Milena była skromną i zwyczajną dziewczyną, nie liczyły się pieniądze, ale uczucia i najbliżsi. Igor był człowiekiem pełnym sprzeczności.